joga w ciąży

• wkrótce

Cena:

• 3000 zł

Kurs odbywa się stacjonarnie w Szpitalu św. Zofii. Zajęcia są praktyczne, w formie warsztatowej. Koszt obejmuje 6 dni warsztatów oraz materiały szkoleniowe.

Kurs zapewnia niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, pozwalającą na wprowadzanie najistotniejszych elementów jogi prenatalnej do zajęć przygotowujących kobietę do porodu (Szkoły Rodzenia) czy innych zajęć, w których uczestniczą kobiety w ciąży (np. joga ogólna, pilates itp.) Joga prenatalna cieszy się rosnącą popularnością w naszym kraju. Skoncentrowana jest na konkretnych potrzebach ciąży i porodu, zarówno na poziomie fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. Wymaga od osoby prowadzącej specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji. Niestety w naszym kraju kursy przygotowujące do prowadzenia Jogi Prenatalnej są bardzo rzadko dostępne. Dlatego Szpital św. Zofii w Warszawie, jako pierwszy zdecydował się na zorganizowanie kursu podstawowego: „Joga dla kobiet w ciąży” przeznaczonego dla położnych ze Szkół Rodzenia, nauczycieli jogi i pilates.

Kurs jest prowadzony przez Ingę Izabelę Dańkowską - pierwszą w Polsce nauczycielkę jogi, która uzyskała Dyplom Nauczyciela British Wheel of Yoga (BWY Dip) ze specjalizacją: joga dla kobiet w ciąży oraz joga poporodowa. Inga do 2012 r. prowadziła zajęcia w Wielkiej Brytanii, w 2012 wróciła do kraju, aby propagować specjalistyczną jogę prenatalną i poporodową. Od stycznia 2013 prowadzi zajęcia jogi dla kobiet w ciąży i po ciąży oraz warsztaty „Próba Porodu” w Szpitalu św. Zofii w Warszawie.

W programie kursu:

• Wpływ jogi na przebieg ciąży i porodu: dlaczego warto praktykować jogę w ciąży
  • Bezpieczne pozycje jogi i ich modyfikacje na różnych etapach ciąży i porodu
  • Nauka prawidłowego oddechu i technik pomocnych w trakcie ciąży i porodu
  • Metody radzenia sobie trudnościami ciążowymi np. ból obręczy miednicy, zgaga, zmęczenie, obrzęk, bezsenność itp.
  • Terapeutyczne i regenerujące aspekty jogi
  • Metody relaksu i wyciszenia, które wpływają na rozbudzenie w kobiecie wiary we własne siły
  • Przygotowanie do porodu, z naciskiem na jego praktyczne podejście np. pozycje porodowe, pomoc partnera, proste metody masażu, niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu i radzenia sobie z emocjami
  • Obserwacja zajęć jogi dla kobiet w ciąży prowadzonych przez Ingę Dańkowską w szpitalu św. Zofii (opcjonalnie)

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakimi pozycjami możemy zwiększyć przestrzeń wchodu, próżni i wychodu, zapraszamy na szkolenie! Wykorzystując ruch, pełen potencjał miednicy i cierpliwość możemy uniknąć przynajmniej części interwencji medycznych!

Czas trwania kursu

Zajęcia teoretyczne i praktyczne Razem
 6 dni 6 dni

Aby zapisać się na kurs należy przejść do formularza zgłoszeniowego:

lub zapisać się poprzez System Monitorowania Kształcenia (SMK):

SYSTEM MONITOROWANIA KSZTAŁCENIA (SMK)

Informacje o kursach: tel. 788 955 015, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.