fbpx

Chustonoszenie – warsztaty dla Rodziców

Chustonoszenie - warsztaty dla Rodziców


Serdecznie zapraszamy na warsztaty grupowe z doradcą chustonoszenia!

„Nie da się jednak rozpieścić dziecka w wieku niemowlęcym, oferując mu uwagę i gotowość do dostrzegania i zaspokajania jego potrzeb. Rozpieszczać bowiem znaczy dawać mu coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje, a odbierać coś, co samo już potrafi.”

Evelin Kirkilionis „Więź daje siłę”

1DLA KOGO? Warsztaty z wiązania z przodu ciała (kangur)

dla rodziców dzieci do 4 miesiąca życia. Ze względu na szczególny dla kobiety czas pierwszych tygodni po porodzie rekomendowane jest, aby w okresie połogu w warsztatach uczestniczyło oboje rodziców

2DLA KOGO? Warsztaty z wiązania z tyłu ciała (plecak prosty)

dla rodziców dzieci powyżej 4 miesiąca życia.

3Niektóre korzyści z noszenia dziecka w chuście:

  • Budowanie bliskości między rodzicem a dzieckiem
  • Wsparcie prawidłowego kształtowania stawu biodrowego
  • Wsparcie rozwoju emocjonalnego dziecka
  • Spokojny i dłuższy sen malucha
  • Pomoc przy opiece nad drugim dzieckiem
  • Stymulacja laktacji oraz możliwość nakarmienia dziecka w każdej sytuacji
  • Ułatwienie przemieszczania się po mieście, na wakacjach, w górach
  • Możliwość poświęcenia czasu czynnościom dnia codziennego

4Koszty i terminy zajęć

KOSZT: 100 zł za 1 osobę lub 140 zł za parę

TERMIN: 20.03.2020 w godz. 10.30-12.30

Zapewniamy chusty i lalki treningowe. Jeśli masz swoją chustę - zabierz ją ze sobą.

Doświadczenie powyższych korzyści w pełni jest możliwe tylko w sytuacji kiedy, kiedy posiadasz podstawowe informacje na temat rozwoju swojego dziecka, potrafisz nadać mu w chuście prawidłową pozycję i odpowiednio ją dociągać. Ważnym aspektem prawidłowego noszenia jest również postawa osoby noszącej.

Spotkanie z Doradcą Noszenia jest najlepszą drogą do nauki prawidłowego noszenia dziecka w chuście. Oprócz informacji teoretycznych na temat rozwoju kręgosłupa, właściwego ubioru podczas noszenia, rodzajów chust i nosideł, poznasz sposób, w jaki można nadać prawidłową pozycję dziecku w chuście. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wiązania, ale przede wszystkim nauczysz się motać dziecko by bezpiecznie wyruszyć z nim w świat.

Jeśli masz problem z wyborem chusty czy nosidła, albo przeraża Cię ogrom propozycji na rynku, Doradca nakieruje Cię na najlepsze rozwiązanie. Na warsztatach ćwiczymy motanie własnego dziecka (oprócz treningu na lalce) w celu sprawdzenia czy już umiesz to zrobić w sposób prawidłowy i bezpieczny. Jest to gwarancja skuteczności szkolenia.

ZAJĘCIA PROWADZI

mgr Anna Jakóbik

fizjoterapeutka uroginekologicznaFizjoterapeutka uroginekolgiczna pracująca w oddziałach Szpitala św. Zofii oraz w Przychodni Specjalistycznej św. Zofii. Doradca noszenia po kursie zaawansowanym ClauWi®, Instruktor masażu Shantala. Mama 4 letniej Gabrysi i 3 letniej Oli.

Wielkość fontu
Wysoki kontrast