Chustonoszenie - warsztaty dla Rodziców


Serdecznie zapraszamy na warsztaty grupowe z doradcą chustonoszenia!

Czy warto nosić dzieci w chuście? Oczywiście, że tak! Chustonoszenie to korzyści zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Oto niektóre z nich:

 • Budowanie bliskości między rodzicem a dzieckiem
 • Wsparcie prawidłowego kształtowania stawu biodrowego
 • Wsparcie rozwoju emocjonalnego dziecka
 • Spokojny i dłuższy sen malucha
 • Pomoc przy opiece nad drugim dzieckiem
 • Stymulacja laktacji oraz możliwość nakarmienia dziecka w każdej sytuacji
 • Ułatwienie przemieszczania się po mieście, na wakacjach, w górach
 • Możliwość poświęcenia czasu czynnościom dnia codziennego

Doświadczenie powyższych korzyści w pełni jest możliwe tylko w sytuacji kiedy, kiedy posiadasz podstawowe informacje na temat rozwoju swojego dziecka, potrafisz nadać mu w chuście prawidłową pozycję i odpowiednio ją dociągać. Ważnym aspektem prawidłowego noszenia jest również postawa osoby noszącej.

Spotkanie z Doradcą Noszenia jest najlepszą drogą do nauki prawidłowego noszenia dziecka w chuście. Oprócz informacji teoretycznych na temat rozwoju kręgosłupa, właściwego ubioru podczas noszenia, rodzajów chust i nosideł, poznasz sposób, w jaki można nadać prawidłową pozycję dziecku w chuście. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wiązania, ale przede wszystkim nauczysz się motać dziecko by bezpiecznie wyruszyć z nim w świat.

Jeśli masz problem z wyborem chusty czy nosidła, albo przeraża Cię ogrom propozycji na rynku, Doradca nakieruje Cię na najlepsze rozwiązanie. Na warsztatach ćwiczymy motanie własnego dziecka (oprócz treningu na lalce) w celu sprawdzenia czy już umiesz to zrobić w sposób prawidłowy i bezpieczny. Jest to gwarancja skuteczności szkolenia.

Dla kogo warsztaty wiązania z przodu ciała, tzw. kangur?

Na warsztaty zapraszamy rodziców dzieci do 4 miesiąca życia. Ze względu na szczególny dla kobiety czas pierwszych tygodni po porodzie rekomendowane jest, aby w okresie połogu w warsztatach uczestniczyło oboje rodziców. Zapraszamy również kobiety ciężarne. Zapewniamy fantomy i chusty do treningu.

Dla kogo warsztaty wiązania z tyłu ciała, tzw. plecak prosty?

Na warsztaty zapraszamy rodziców dzieci powyżej 4 miesiąca życia.

Koszty i terminy zajęć

KOSZT:

 • 120 zł za 1 osobę lub 180 zł za parę

  TERMIN:

 • 30.05.2022 w godz. 10.00-12.00

Zapewniamy chusty i lalki treningowe. Jeśli masz swoją chustę - zabierz ją ze sobą.

ZAJĘCIA PROWADZI

mgr Anna Jakóbik

fizjoterapeutka uroginekologicznaFizjoterapeutka uroginekolgiczna pracująca w oddziałach Szpitala św. Zofii oraz w Przychodni Specjalistycznej św. Zofii. Doradca noszenia po kursie zaawansowanym ClauWi®, Instruktor masażu Shantala. Mama Gabrysi, Oli i Łucji.

„Nie da się jednak rozpieścić dziecka w wieku niemowlęcym, oferując mu uwagę i gotowość do dostrzegania i zaspokajania jego potrzeb. Rozpieszczać bowiem znaczy dawać mu coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje, a odbierać coś, co samo już potrafi.”

Evelin Kirkilionis „Więź daje siłę”

ZAPISZ SIĘ NA KURS