Kopia Bez tytulu5

logo warszawy

O szkole rodzenia "Zosieńka"

Szkoła rodzenia „Zosieńka” to miejsce działające przy szpitalu św. Zofii. Powstało z myślą o przyszłych rodzicach, którzy chcą jak najlepiej przygotować się nie tylko do porodu, ale i do nowej roli, jaką przyjdzie im pełnić wraz z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny.

Podczas kilku tygodni spotkań nasze specjalistki i położne opowiedzą o tym, czego można się spodziewać przed, po i w trakcie porodu, jak zadbać o siebie i o niemowlę. Odpowiedzą też na pytania, i rozwieją wątpliwości, jakie mogą trapić przyszłych rodziców.

W programie szkoły rodzenia m.in.:

1. Połóg

• Higiena w okresie połogu
  • Pobyt w Oddziale Położniczo-Noworodkowym po porodzie w systemie „rooming-in”.
  • Wypis ze szpitala.

2. Spotkanie z fizjoterapeutą

• Ćwiczenia fizyczne.
  • Edukacja w zakresie rehabilitacji okołoporodowej oraz profilaktyki mięśni dna miednicy.

3. Psychologiczne aspekty ciąży, porodu i połogu

• Zmiany jakie pojawiają się w rodzinie, w życiu codziennym wraz z pojawieniem się dziecka oraz ich znaczenie dla wzajemnych relacji rodziców.
  • Emocjonalne przygotowanie do porodu.
  • Baby blues, depresja poporodowa, sytuacje kryzysowe oraz formy pomocy i wsparcia

4. Przygotowanie do porodu

• Objawy przepowiadające poród.
  • Kiedy jechać do szpitala?
  • Co zabrać do szpitala?
  • Plan porodu

5. Poród

• Aktywne pozycje porodowe, metody łagodzenia bólu, techniki oddechowe, sposoby parcia itp.
  • Rola osoby towarzyszącej w porodzie (mąż, partner, doula).
  • Znieczulenie zewnątrzoponowe.
  • Cięcie cesarskie.

Uwaga. Zajęcia są BEZPŁATNE Dla Pań spełniających warunki oraz ODPŁATNE dla Pań, które tych warunków nie spełniają

Warunki bezpłatnego uczestnictwa w zajęciach